09.04-15.04.2018

Ubiegły tydzień jak zwykle przyniósł fenomenalne widowiska. Mogliśmy oglądać starcie na Wembley między Tottenhamem, a Manchesterem City, ale też prestiżowe Revierderby, czy starcie PSG z AS Monaco. Zobaczcie który piłkarz w tym tygodniu spisał się najlepiej.

DOUGLAS COSTA

Piłkarz Juventusu zaliczył świetny występ.

Brazylijczyk zaliczył znakomity występ w spotkaniu przeciwko Sampdorii. Chociaż nie potwierdził tego zdobytą bramką, to zaliczeniem trzech asyst zapewnił sobie tytuł zawodnika meczu. Był bliski strzelenia gola, jednak piłka po jego uderzeniu o kilka centymetrów minęła lewy słupek bramki. Ostatecznie Juventus wygrał 3:0 i umocnił się na pozycji lidera. Warto zobaczyć z jakim kunsztem piłkarz urodzony w Brazylii dośrodkowywał piłkę przy pierwszym i drugim trafieniu dla Starej Damy. Nie od dziś wiadomo, że słynie on z asyst. W tym sezonie ligowym ma już ich na koncie 9.

NALDO

Brazylijczyk znów zaliczył genialny występ.

35 lat ma już na karku środkowy obrońca Schalke, a właśnie rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. W wielkich derbach Zagłębia Ruhry odegrał ogromną rolę w zwycięstwie Królewsko-Niebieskich nad Borussią Dortmund 2:0. Nie dość, że powstrzymywał on bardzo udanie ofensywny kwartet BVB – Batschuayi, Reus, Pulisic i Philipp – to w końcówce spotkania przypieczętował zwycięstwo strzelając znakomitą bramkę z dystansu. Piłka po jego atomowym uderzeniu osiągnęła prędkość 126 km/h. Dla tego obrońcy strzelanie goli to nic nowego. W tym sezonie ma już ich na koncie 7 w lidze, tym samym wyrównał swoje osiągnięcie z sezonu 2014/2015. Bramkę Naldo, a także cały skrót można zobaczyć tutaj: https://www.meczyki.pl/skroty/84175/schalke_04_borussia_dortmund_20.html

OLIVIER GIROUD

Piłkarz Chelsea uratował 3 punkty.

34 kolejkę w Anglii zainaugurowało spotkanie na St Mary’s Stadium pomiędzy Southampton, a Chelsea. Przez długi czas wydawało się, że The Blues nie wywiozą stamtąd choćby punktu, ponieważ przegrywali już 2:0. Jednak w 61 minucie wszedł na boisko Olivier Giroud i odmienił losy tego spotkania. Najpierw zdobył kontaktową bramkę po świetnym uderzeniu głową, a 12 minut przed końcem spotkania zdobył bramkę na 3:2. W międzyczasie trafił do siatki Eden Hazard, jednak to trafienia Francuza dały przyjezdnym 3 punkty. Giroud nie rozgrywa najlepszego sezonu w karierze, ponieważ ma na koncie tylko 6 trafień w Premier League. Sobotnie dwa trafienia być może są znakiem, że były piłkarz Arsenalu wraca do formy.