Gracz tygodnia

Strona poświęcona najlepszym piłkarzom tygodnia

Kwiecień 08, 2018

02.04-08.04.2018

Ostatni weekend był pełen wielkich spotkań. Mogliśmy zobaczyć derby Liverpoolu, Manchesteru i Madrytu. Na pewno nie zabrakło emocji i padały piękne bramki. A kto okazał się w tym tygodniu najlepszy?

PAUL POGBA

Bohater derbów Manchesteru.

Najdroższy piłkarz Premier League wreszcie dał próbkę swoich możliwości. Często zarzucano mu, że nie potrafi udźwignąć ciężaru ważnych spotkań, jednak ostatnie derby Manchesteru na Etihad Stadium należały do niego. O ile w pierwszej połowie Francuz nie był aż tak aktywny, zresztą jak cały Manchester United, który przegrywał do przerwy 0:2, to druga połowa stała się koncertem wychowanka Czerwonych Diabłów. Najpierw w 53 minucie wykorzystał świetne zgranie klatką piersiową przez Andera Herrere i zmniejszył stratę do jednej bramki, aby już dwie minuty później doprowadzić do wyrównania po dograniu Alexisa Sancheza. Zwycięskiego gola zdobył Chris Smalling. Dla Pogby były to bramki numer 4 i 5 w obecnych rozgrywkach. Skrót spotkania tutaj https://www.meczyki.pl/skroty/83938/manchester_city_manchester_united_00.html

PAULO DYBALA

Dybala popisał się hat-trickiem. 3 bramki argentyńczyka.

Argentyńczyk ostatnio zawiódł w Lidze mistrzów, jednak zrehabilitował się już w następnym meczu. W wyjazdowym spotkaniu przeciwko Benevento zdobył hat-tricka. Pierwsza bramka to czysta poezja – piękne precyzyjne uderzenie w okienko bramki. Druga padła po dograniu Juana Cuadrado, a trzecia to wykorzystany rzut karny. Juventus ostatecznie wygrał spotkanie 4:2, a Dybala przekroczył liczbę 20 trafień w Serie A. Obecnie ma ich na koncie 21. Zwycięstwo pozwoliło Starej Damie utrzymać 4 punkty przewagi nad drugim w tabeli Napoli.

LIONEL MESSI

Messi w świetnej formie.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki zrobił co do niego należy. W meczu z Leganes popisał się hat-trickiem, a Barcelona wygrała 3:1. Pierwsze trafienie padło z rzutu wolnego. Messi przyzwyczaił już nas do świetnych uderzeń z tego stałego fragmentu gry. Druga bramka została wypracowana przez Philippe Coutinho, który świetnym zagraniem wprowadził Argentyńczyka w pole karne. Dołożył jeszcze jedno w końcówce po podaniu Ousmane Dembele. Messi z 29 golami jest liderem klasyfikacji strzelców LaLiga z przewagą sześciu nad Cristiano Ronaldo.